SOL - APARTAMENT NA TENERYFIE

jmw-teneryfa-01-living.jpg
Szczegóły

Projekt wnętrz dwupoziomowego apartamentu
Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania

Powierzchnia: 160 m2

Projekt: XI.2022 - II.2023

Realizacja: I.2023 – V.2023

Wizualizacje: JMW Architekci

Dwupoziomowy apartament położony na południu Teneryfy pomiędzy zielonymi ozami pól golfowych. Z jednej strony wspaniały widok na łańcuch górski Teide, z drugiej na port jachtowy Marina San Miguel i wyspę La Gomera.
Na pierwszym poziomie znajduję się części dzienna złożona z otwartej na jadalnie kuchni oraz salonu. Strefa ta została dokładnie przemyślana pod kątem zastosowanych materiałów, tak, aby nie izolując od kontaktu z otoczeniem oferować możliwie najwyższy komfort termiczny i poczucie przestrzeni. Główną ścianę w pokoju dziennym pokrywa lokalny kamień wulkaniczny o porowatej, trójwymiarowej strukturze charakterystyczny dla krajobrazu Teneryfy. Jego ciemno-grafitowy odcień nadje wyjątkowego charakteru, stanowiąc tło dla otwartej kuchni oraz mebli ruchomych z olejowanego dębu. Pleciony dywan umieszczono obok sofy, tak aby pokrywał on tylko niewielki fragment zapewniającej przyjemny chłód posadzki z kamienia. Miękkie materiały obiciowe i dodatki nadają wnętrzu przytulności zapewniając komfort akustyczny. Klimatyzacja oraz instalacje wentylacji zostały dyskretnie ukryte przez JMW Architekci w przestrzeni sufitów podwieszanych. Otwory okienne wypełniają duże, przesuwne tafle szkła schowane pod nawisami pergoli. Taki zabieg pozwolił maksymalne ograniczyć penetrację promieni słonecznych. Po zachodzie słońca dyskretne oprawy ukryte w płaszczyźnie sufitu sączą subtelne światło. Wspomagają wyraziste oprawy dekoracyjne, które kolorem i formą nawiązują do ścian pokrytych wulkanicznym kamieniem oraz delikatnie chropowatego tynku.

Otwarta klatka schodowa prowadzi na poziom piętra gdzie mieszczą się trzy sypialnie z łazienkami i garderobami. Z doświetlonego dachowym oknem holu trafiamy do strefy master. Przez duże przeszklenia i wypełniony zielenią taras otwiera się atrakcyjny widok na ocean. Kołyszące się w pobliskiej marinie San Miguel maszty jachtów podkreślają wyjątkowy charakter tej lokalizacji.  Zapewniająca cień zewnętrzna pergola kontroluje dostęp światła, które ślizga się po ścianie z kamienia wulkanicznego. Na jej tle ustawiono małżeńskie łóżko z jasnego dębu. Eteryczne lampy zwisają nad monolitycznymi szafkami nocnymi, zapewniając odpowiednie światło do lektury po zachodzie słońca. Za ażurową ścianą otwiera się pokój kąpielowy z prysznicem, wanną i dwoma umywalkami. Ściany pokrywa charakterystyczny chropowaty, lekko nierówny tynk w kolorze przytulnego beżu, nawiązujący do piasku z okolicznych plaż. Chłód zapewnia posadzka z płyt marmurowych. Zgodnie z dyscypliną estetyczną, na podstawie której dobrano kolorystykę i materiały do tego wnętrza popielate elementy kontrastują z ciemnografitowym kamieniem wulkanicznym, który odbija się w lustrach. Ich ogromne bezpodziałowe tafle powiększają przestrzeń strefy kąpielowej.

Prezentowane wnętrza to jeden z kilku wyjątkowych projektów, który powstał w ostatnim czasie w pracowni JMW Architekci dla położonych na Teneryfie unikalnych nieruchomości. Zapraszamy do śledzenia kolejnych publikacji dot. naszych najnowszych projektów zrealizowanych na Wyspach Kanaryjskich.

Link do artykułu - Archinea

Link do artykułu - Dobrze Mieszkaj

Link do artykułu - Onet: Styl Życia

Link do artykułu - MagazifZapraszamy do kontaktu...

jmw-teneryfa-01-jadalnialiving-1.jpg
jmw-teneryfa-01-jadalnia.jpg
jmw-teneryfa-01-jadalnialiving-02.jpg
jmw-teneryfa-01-kuchnia.jpg
jmw-teneryfa-01-sypialnia-master.jpg
jmw-teneryfa-01-lazienka.jpg
jmw-teneryfa-01-lazienka-sypialnia-1.jpg
jmw-teneryfa-01-lazienka-sypialnia-02.jpg
jmw-teneryfa-01-living-3.jpg