SHOWROOM FIRMY FALMEC POLSKA

post-02.jpg
Szczegóły

Powierzchnia: 400 m2
Projekt: IV.2020 – X.2020
Realizacja: w trakcie realizacji
Wizualizacje: JMW Architekci

Projekt aranżacji wnętrz showroom wraz z części biurowo-magazynową dla Falmec Polska – międzynarodowej firmy specjalizującej się w projektowaniu i produkcji różnego typu okapów kuchennych, systemów zintegrowanych oraz akcesoriów. W zaprojektowanym na potrzeby nowej siedziby firmy budynku biurowym powstały wnętrza na wskroś nowoczesne, eksponujące wyrafinowany design i wysoką funkcjonalność prezentowanych produktów.

Na poziomie parteru zlokalizowano reprezentacyjna strefę wejściowa z wysoką na trzy kondygnacje otwartą klatką schodowa oraz strefę ekspozycyjną, gdzie dumnie prezentowane są innowacyjne rozwiązania marki. W przestrzennym holu znajduje się zaprojektowany przez pracownie JMW Architekt żyrandol witający przybyłych do Falmec gości. Na pierwszym piętrze zlokalizowana została część biurowo-socjalna z pomieszczeniami typu open space, gabinetami właściciel oraz salą konferencyjną i zapleczem. Wnętrze utrzymana jest w minimalistycznej stylistyce i chłodnych odcieniach szarości przełamanych szmaragdowym wykończeniem ścian w sali głównej strefy schowroom, holu oraz komunikacji na poziomie piętra.

Całość zaproponowanych przez architektów z JMW rozwiązań nawiązuje do nowoczesnej i powściągliwej formy okapów kuchennych, które w wydaniu Falmec wyniesione został na wyżyny designu połączonego z najwyższą technologia, które swą inspiracje czerpią z rodzimej Italii. Tło dla wykonanych ze stali produktów stanowią drewniane ryflowane okładziny ścian, surowe, nietynkowane sufity oraz żelbetowe pylony wyrastające z posadzek pokrytych wielkoformatowymi płytami ceramicznymi w trzech odcieniach szarości.

link do artykułu

link do artykułu 1

link do artykułu 2

link do strony Falmec z informacją o otwarciu nowej siedzibypost-01.jpg
post-03.jpg
post-02-1.jpg