Rezydencja Tagore - Teneryfa

jmw-teneryfa-tagore-ujecie8-1.jpg
Szczegóły

Projekt wnętrz domu na Teneryfie

Powierzchnia: 350 m2

Projekt: I.2023 - IV.2023

Realizacja: IV.2023 – ...

Wizualizacje: JMW Architekci

Trzykondygnacyjny dom z przepięknym widokiem na ocena, wkomponowany w opadającą ku brzegom oceanu skarpie, na pełnym słońca południowym wybrzeżu wyspy Teneryfa.

Na parterze rozległą i komfortową część dzienną stanowi otwarta kuchnia, która przechodzi w jadalnię połączoną z tarasem. Lekki w formie stół na 12 osób został zorientowany tak, by domownicy i goście podczas posiłków mogli delektować się nie tylko hiszpańską kuchnią ale także fantastycznymi widokami w kierunku położonego w dole oceanu i wyspy La Gomera. Zlokalizowany przy jadalni rozległy taras po zsunięciu dużych, bezpodziałowych przeszkleń stanowi funkcjonalne przedłużenie części dziennej. We wnętrzu na ścianach, ale również miejscowo na suficie zastosowano drewno oraz delikatnie chropowaty tynk - całość została zachowania w jednolitej tonacji beżu. Silny akcent stanowi przepiękny slab naturalnego kamienia w postaci kwarcytu Patagonia, z którego wykonano wyspę kuchenną. Materiał ten wyróżnia się bogactwem wzorów i kolorów, które uwydatniają się wraz z intensywnością świetlnych refleksów, których nie skąpi wszechobecne tu słońce. Posadzkę pokryto wielkoformatowymi płytami ze spieku kwarcowego Interlite.

Na piętro prowadzą kamienne, monolityczne schody. Mieści się tu sypialnia główna wraz z prywatną łazienką oraz sypialnia nastoletniego miłośnika surfingu. W strefie master na tle ściany z kwarcytu ustawione zostało szerokie łóżko z tapicerowanym wezgłowiem. Za dnia, podobnie jak z części dziennej, z okien rozpościera się widok na ocean. Po zapadnięciu zmroku wnętrze roztacza swój dyskretny urok - zza kamiennej tafli sączy się delikatne światło podkreślając przytulny nastrój. Ścianę vis a vis łóżka pokrywa tynk, obecny również na pozostałych poziomach domu. Delikatnie przysłonięta plecionym dywanem posadzka z płyt kamiennych zapewnia przyjemny chłód tak pożądany w tym rejonie świata. Sąsiadująca z sypialnią łazienka master emanuje spokojem i harmonią. Duża tafla lustra na ścianie powiększa optycznie pomieszczenie. Ocieplona naturalnym fornirem jasna kolorystyka podkreśla domowy charakter wnętrz. Dodatki oraz elementy armatury w mosiężnym wykończeniu dodają całości wyjątkowo eleganckiego sznytu.

Kondygnacja -1 mieści pokoje dla gości oraz pomieszczenia pomocnicze. Połączony z dodatkowym aneksem kuchennym letni salon prowadzi na rozległy taras. Dom otoczony jest wysoką ścianą oporową z lokalnego, niemalże czarnego kamienia wulkanicznego, wpisującego się w lokalny koloryt wyspy. Centralną część tarasu stanowi wypełniony błękitną wodą basen z kamienną niecką wokół którego rozciąga się charakterystyczna dla wyspy zieleń.

jmw-teneryfa-tagore-ujecie1-1.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie2.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie3.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie4.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie8.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie7-2.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie6.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie5.jpg
jmw-teneryfa-tagore-ujecie9.jpg