LONG HOUSE

01-z-korekta-dachu-i-komina-2.jpg
Szczegóły

Wielobranżowy, budowlany i wykonawczy projekt rezydencji.

Powierzchnia: 600 m2

Projekt: VIII.2020 - II.2021

Zdjęcia i wizualizacje: JMW Architekci

Dom wpisany w podłużną działkę, a jego bryła została poprzecinana wnękami, pełniącymi funkcję stref relaksu oraz doprowadzenia światła naturalnego oraz zieleni do wnętrza domu.

Dodatkowo dało to sposobność do wystrefowania poszczególnych części domu na wejściową , dzienną oraz basenowo - relaksacyjną.

Long House - jest zatem konsekwencją działki ale i potrzeb Inwestora.

Bryłę domu budują dwa główne elementy - cegła i szkło. W obu przypadkach są to jednak materiały niezwykłe. Cegła elewacyjna o nietypowym długim formacie w połączeniu z surową fakturą lica tworzy wyjątkowy efekt idealnie wpisany w kształt domu. Murowanie na cienką spoinę o grubości ok. 5 mm sprawia, że układ muru nabiera dynamicznego charakteru, a elewacja wygląda jak wykonana wyłącznie z cegieł bez widocznej zaprawy. Natomiast przeszklenia to niesamowite formaty i cienkoramowe systemy, które kontrastują z pełnymi elementami z cegły. Te dwa składniki powodują idealne połączenie lekkości i solidności. Jako uzupełnienie pojawia się cedr kanadyjski, który jest użyty w cofnięciach bryły, takich jak zewnętrzne jadalnie czy tarasy - czyniąc je wyjątkowo przytulnymi.

Zapraszamy do kontaktu...

03-z-korekta-dachu-i-komina.jpg
02-z-korekta-dachu-i-komina.jpg
1f.jpg
01-z-korekta-dachu-i-komina-1.jpg