Dom Ceglany

jmw-dom-z-cegly-front-01.jpg
Szczegóły

Wielobranżowy, budowlany i wykonawczy projekt domu.

Powierzchnia: 300 m2

Projekt: IV.2023 - X.2023

Zdjęcia i wizualizacje: JMW Architekci

Nowoczesna bryła budynku w otulinie lasu. Budynek składa się z dwóch przenikających się prostopadłościennych brył oraz dodających charakteru i wprowadzających dynamikę wolnostojących ścian. Architektura naturalnie 'rozpływa się' i efektownie uzupełnia zastany krajobraz. Duże przeszklenia zostały ukierunkowane w stronę otaczającego lasu sosnowego.
Ciekawym akcentem i jednocześnie zapewniającym intymność od sąsiednich zabudowań rozwiązaniem jest zastosowanie w świetle okna ażuru, przez który promienie słoneczne dyskretnie przenikają do wnętrza.
Bazę elewacji stanowi prosty a jednocześnie ponadczasowy materiał jakim jest szara cegła w połączeniu z tynkiem. Zadaszenie wraz z pozostałymi detalami w jasnoszarym wybarwieniu - stolarką drzwiową oraz bramą garażową, korespondują z całością koncepcji. Wyrazistości nadaje stolarka okienna oraz obróbki blacharskie w glifach w kolorze szarym i antracytowym. Wizualnym zwieńczeniem są metalowe barierki z profili, będące estetycznym nawiązaniem do ogrodzenia.
Nieoczywistym jednak doskonale wpisującym się w architekturę budynku rozwiązaniem jest system dachowy zintegrowany z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze oraz w elewacji budynku. Dopełnieniem całości są stalowe kominy, współgrające z kolorystyką pozostałych elementów blaszanych.

Całość architektury dzięki zastosowaniu dynamicznie zaprojektowanych ścian zewnętrznych, zadaszaniu i 'otulającego' dom tarasu przenika się z zielenią na działce tworząc dom przyjazny dla jego mieszkańców przy każdej pogodzie.

jmw-dom-z-cegly-front-02.jpg
jmw-dom-z-cegly-poludnie-01.jpg
jmw-dom-z-cegly-wschod-01.jpg
jmw-dom-z-cegly-wschod-02.jpg
jmw-dom-z-cegly-wschod-03.jpg
jmw-dom-z-cegly-taras-01.jpg
jmw-dom-z-cegly-taras-02.jpg
jmw-dom-z-cegly-zachod-01.jpg
jmw-dom-z-cegly-front-01-1.jpg