BUTIKOWY HOTEL

5-hostel-3.jpg
Szczegóły

Wielobranżowy, budowlany projekt hotelu wraz z projektem aranżacji wnętrz

Powierzchnia: 400 m2

Projekt: XI.2018 - V.2019

Realizacja: w toku

Wizualizacje: JMW Architekci

Pracownia JMW Architekci bazując na doświadczeniu zdobytym podczas pracy przy projektach hoteli i obiektów SPA podjęła się kolejnego nietypowego, szytego na miarę zlecenia - projektu butikowego hotelu naszpikowanego nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami.

Budynek posadowiony został na niewielkiej, narożnej działce jako dominanta na skrzyżowaniu dwóch osi komunikacyjnych w sąsiedztwie niewielkich dwu i trzykondygnacyjnych obiektów mieszkalnych i usługowych. Skośna attyka wieńcząca dach budynku niczym korona podkreśla gradacje ważności elewacji frontowych budynku.

Bezpośrednią inspiracją dla bryły stał się blok naturalnego kamienia oderwany ze skały. Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru obiektu jako materiał elewacyjny zastosowano wielkoformatowe płyty ze spieku kwarcowego Laminam w kolorze szaro-grafitowym. Materiał ten z elewacji przenika bezpośrednio do wnętrza części wspólnych - klatki schodowej, korytarzy i lobby recepcyjnego. Ponadto dla uszanowania fascynacji Inwestora ekologią elewacja jednej ze ścian zewnętrznych została opracowana przy użyciu oczyszczającej powietrze technologii Hydrotect.

Płaszczyzny pełnych ścian przecinają pionowe otwory smukłych okien, kontrastujące z otwartą i mocno przeszkloną strefą wejściową, która zaprasza do wnętrza. Mimo dużej ilości pełnych płaszczyzn bryła wydaje się smukła za sprawą podkreślenia pionowych podziałów okładziny zewnętrznej oraz zastosowania zintegrowanych z płaszczyzną elewacji pionowych opraw ledowych.

Nie tylko strefa zewnętrzna ale także wnętrze oraz uzbrojenie instalacyjne podkreślają nowoczesny charakter budynku, który jest zarządzany przez centralny system sterowania i wbudowane w ściany dotykowe ekrany. Dedykowana aplikacja zapewnia użytkownikom swobodny dostęp do pokoi i dowolność w korzystaniu z wyposażenia, w tym np. wentylacji, muzyki, ogrzewania oraz strefy SPA ulokowanej na poziomie -1.

6-hostel-1.jpg
3-hostel.jpg
5-hostel-2.jpg
2-hostel-1.jpg
4-hostel-1.jpg
1-hostel-1.jpg